بازار-فروش-زغال-فشرده

بازار فروش زغال فشرده

فروش زغال فشرده

یکی از مهم ترین مراحل برای تولیدکنندگان زغال فشرده ‚ بازار فروش این محصول است .

داشنن یک بازار همیشگی و فروش بی دغدغه همیشه یکی از چالشهای پیش روی تولید کنندگان زغال فشرده بوده و خوشبختانه بازار فروش زغال فشرده در صورتیکه تولید کننده هدفهای لازم را اعمال کند و محصول با کیفیت فوق العاده را داشته باشد دارای رونق و سوددهی بالا است.

یکی از دلایلی که  سبب شده تا زغال فشرده ازبازار خوبی بهره مند شود ممنوعیت تولید زغال سنتی با چوبهای جنگلی است که در سالهای اخیر باتوجه به از بین رفتن بسیاری از پوششهای جنگلی و درختان ارزشمند اعمال شده است. این موضوع بسیاری از تولید کنندگان زغال را به سمت تولید صنعتی یا فشرده سوق داده است که میتوان از ضایعات چوبی تولید کرد .

درسته که هنوز هم بازار قاچاق چوب درختان داغ است اما روز به روز به محدودیتهای این بازار افزوده میشود و همین مورد نیز یکی از مسایل مهمی است که باعث شده بازار زغال فشرده پر رونق تر باشد.

زغال-فشرده-برای-باربیکیو

تشویق به تولید و فروش  زغال فشرده  ‚ سبب شده تا بازار پر رونقی داشته باشد بخش زیادی از زغال فشرده تولید شده در بازار داخلی برای مصارف داخلی عرضه میشود .تولیدکنندگان این نوع زغال در تمام طول سال تولید خود را انجام می دهند چون در بازار متقاضیان  خود را همیشه دارد البته لازم بذکر است که در آمد تولید زغال فشرده به میزان تولید و کیفیت محصول شما بستگی دارد اما در حالت کلی با توجه به بازار فروش خوب و تقاضای همیشگی آن و نیاز به سرمایه کم و دسترسی آسان مواد اولیه و راه اندازی خط تولیدی که همه قطعات در کشور خودمان ساخته میشود می توان به جرات به عنوان یک شغل پر سود از آن نام برد .قیمت زغال نیز مانند دیگر محصولات تولیدی ثابت نیست و نمیتوان قیمت ثابتی برای آن تعیین کرد اما قطعا زغال فشرده به دلیل مراحل ساخت ‚ ارزان تر از زغال لیمو می باشد . این محصول به صورت فروش ویژه به خریداران عرضه میشود .زغال فشرده کبابی از بهترین کیفیت ممکن در بازار عرضه میشود .

همچنین ببینید:  طرح توجیهی خط تولید زغال فشرده

خرید زغال فشرده به صورت قالبی هم به صرفه هست و هم بدلیل در دسترس بودن آسان و شرایط استفاده مناسب به شدت توصیه میشود چون هم برای استفاده آسان و سریع در دسترس است و هم در مقایسه با زغال سنتی از خرد شدن و شکستگی و کثیفی فوق العاده پایینی برخوردار است در بازار داخلی زغالها نه تنها پای ثابت اقلام قابل فروش سوپر مارکتها هستند بلکه مغازه هایی مختص عرضه زغال هم هستند .

قیمت دستگاه زغال فشرده مقرون به صرفه است و همچنین قابلیت تولید زغال با توان ۳۰۰ کیلو تا ۱/۵ تن در هر ۸ساعت را دارد بنابراین میتوان با سرمایه معقول و نسبتا کم در مقایسه با دیگر شغل ها به در آمد تقریبا ثابت که رو به بالا حرکت میکند دست یافت. چون در هر فصل و هر بازاری و هرشهری تقاضای برای این محصول وجود دارد .

 

بازار-فروش-زغال-قلیان

 

بازار داخلی فروش زغال فشرده

بخش بسزایی از زغال فشرده ای که تولید میشود برای مصارف داخلی است . رستورانها ‚سفره خانه ها ‚ چایخانه ها به طور دائمی نیازمند تهیه زغال هستند و از مشتریان دائم زغال فشرده می باشند. همچنین  استفاده از زغال جهت پخت کباب و باربیکیو و قلیان کشی که برای استفاده شخصی انجام میشود و بخشی از زغال در مغازه های مربوطه برای استفاده عموم فروخته میشود . گرچه رقابت در فروش زغال فشرده باتوجه به گسترش این صنعت و ازدیاد تولید کنندگان تنگاتنگ شده است اما تولید کنندگانی که محصول با کیفیت و زغال کبابی با کیفیت بالا داشته باشند همیشه مشتری خود را در بازار خواهند داشت .

بازار فروش اینترنتی زغال فشرده

امروزه باگسترش تکنولوژی و روی آوردن مردم به فضای مجازی بسیاری از محصولات فروش اینترنتی دارند و به دلیل اینکه زغال تاریخ انقضا ندارد و فاسد نمیشود به راحتی میتوان از فروش اینترنتی آن بهره جست .

برای افزایش فروش و سود فروش در تولید زغال فشرده  کیفیت محصول نهایی حرف اول را میزند به طوریکه اگر محصول تولیدی شما دارای کیفیت مورد انتظار نباشد قطعا نباید انتظار فروش بالا را داشت بنابراین باافزایش کیفیت زغال در کارگاههای تولیدی ‚رضایت مشتریان را کسب می کنید و در نهایت فروش بیشتر و درآمد بالاتری را تجربه خواهید کرد.

همچنین ببینید:  دستگاه تمام اتوماتیک زغال فشرده

در واقع این امر بدیهی است که محصول خوب ‚ مشتریان خوبی هم خواهد داشت اولین عامل مهم برای بالابردن کیفیت زغال تولیدی داشتن مواد اولیه مرغوب برای تولید زغال فشرده است. برای تولید زغال فشرده از خاک اره و پوست گردو و بادام  استفاده میشود . خاک اره چوبهای درخت بلوط -گردو-لیمو و سپیدار از بهترین خاک اره ها هستند بنابراین استفاده از خاک اره مرغوب در تولید زغال با کیفیت نقش بسزایی دارد .

بعضی از تولید کنندگان زغال از ام دی اف بجای خاک اره استفاده میکنند که به هیچ عنوان توصیه نمیشود چون خود ام دی اف از خرده چوب تهیه میشود پس محصول نهایی کیفیتی خوب نخواهد داشت . استفاده از چوبهای سر شاخه و چوب روسی برای تولید زغال فشرده مناسب نیستند زیرا این چوبها کیفیت زغال تولیدی را زیر سوال میبرند

جالب است بدانید زغال های تولیدی از چوبهای روسی در هنگام گرم شدن و سوختن جرقه خواهند زد و جرقه زدن در هنگام سوختن زغال از نشانه های زغال نامرغوب است .

بعضی از تولید کنندگان برای صرفه جویی در هزینه های تولید زغال از چسب استفاده میکنند که به شدت کیفیت محصول را پایین می آورد .

اهمیت کوره زغال مناسب در نتیجه نهایی

راهکار دیگری که در افزایش در آمد در تولید زغال بکارتان خواهد آمد کوره تولید زغال است .شاید برایتان باور کردنی نباشد که میزان قدرت کوره و توانایی گرم کردن آن و نحوه طراحی دستگاه تولید زغال و گاز گیری دستگاه در تولید زغال فشرده با کیفیت  موثر است . راه دیگر افزایش در آمد در تولید زغال ‚ صادرات آن است . تا چند سال اخیر برای مصرف زغال داخل کشور مجبور به واردات زغال فشرده بودیم اما در طی همین چند سال با افزایش تولید زغال نه تنها بازار داخلی را تحت پوشش قرار داده ایم بلکه آمادگی صادرات به کشورهای عربی -ترکیه -پاکستان و افغانستان را داریم با افزایش صادرات قطعا افزایش در آمد نیز خواهید داشت .

1 دیدگاه برای “بازار فروش زغال فشرده”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.