خط تولید زغال توپی

در این مطلب همه چیز در مورد خط تولید زغال توپی ، طرز تهیه زغال توپی و دستگاه زغال توپی را برای شما عزیزان بررسی خواهیم کرد .
زغال توپی یا اصطلاحا فلافلی ، زغالی بسیار عالی و به لحاظ اقتصادی برای تولید و فروش بسیار مقرون به صرفه میباشد. این نوع زغال که از ضایعات چوب و بدون مواد افزودنی ساخته میشود به دلیل دمای یکنواخت و سوخت خوبی که دارد بهترین جایگزین برای انواع زغال چوب و پختن کباب میشود.

 

کاربرد-زغال-توپی

 

خط تولید زغال توپی

مواردی مانند قیمت ارزان،مصرف بالا ،دمای حرارتی  مناسب و نبودن هیچ گونه مواد شیمیایی در ساختار این نوع زغال باعث شده که مورد علاقه بسیاری از مردم قرار بگیرد و به راحتی قابل فروش و صادرات در خارج از کشور باشد .

بیشترین وپرطرفدارترین وجه استفاده از زغال توپی در باربیکیو میباشد به دلیل شکل ظاهری آن کباب درست کردن با این نوع زغال به نظر اکثر مصرف کنندگان و مشتریان راحتتر میباشد.

زغال توپی یا زغال فلافلی علاوه براینکه در داخل کشور مشتری زیادی دارد در کشور همسایه ترکیه نیز بسیار محبوب میباشد.

 

دلایلی محکم برای راه اندازی خط تولید زغال توپی :

 1. فرمول ساده برای تولید
 2. کمترین زمان آزمون و خطا
 3. بدون دور ریز مواد اولیه
 4. بدون آلایندگی و دود زایی
 5. شرایط صادرات راحت به کشورهای همسایه
 6. بدون بو ،حساسیت ،جرقه و دود
 7. سرعت بالای تولید
 8. بدون نیاز به پخته شدن در کوره های صنعتی و سنتی
 9. بسیار مقرون به صرفه با زمان سوخت بالا

طرز تهیه زغال توپی

فرآیند تولید و طرز تهیه

زغال توپی یا فلافلی از فرآیند تولیدی که در متن ذیل شرح داده میشود به دست می آید :

همچنین ببینید:  درآمد راه اندازی خط تولید زغال فشرده

خاک زغال آسیاب شده ، آب و نشاسته گیاهی به مخلوط کن وارد میشود و در مدت زمان معین ترکیب شده و به چیفتن انتقال داده میشود 〈نام یک مدل تانک انگلیسی است که به علت قدرت بالای این دستگاه به نام چیفتن نام گذاری شده است .〉

بعد از انجام فرایند قالب سازی و فشرده شدن که بر روی آن انجام میشود به صورت فلافلی یا توپی از دستگاه خارج میشود سپس بعد از خشک شدن و از دست دادن رطوبت بسته بندی شده و قابل عرضه به مراکز پخش و مصرف میشود .

شیوه تولید زغال توپی بسیار راحت میباشد که با حذف فرآیند پخته شدن در کوره های صنعتی و سنتی و در زمان کم باعث میشود تولید کننده به محصول مورد نیاز دست یابد در این نوع فرآیند تولید ضریب خطا یا اشتباه تقریبا صفر میباشد زیرا اگر محصول تولیدی در ابعاد و کیفیت مورد نظر نباشد میتوان انرا به آسیاب برگرداند و بعد از آسیاب کردن دوباره از آن به عنوان مواد ورودی استفاده کرد.

زغال توپی  به دلیل شکل خاصی که دارد به راحتی قابل اشتعال میباشد و هم در مصارف پخت و پز و هم  قلیان کشیدن قابل استفاده میباشد . شکل ظاهری این زغال باعث شده تا جابه جایی و حمل و نقل آن راحت تر باشد و میزان خرد شدگی و شکستن آن بسیار کاهش یابد .

 

دستگاههای مورد نیاز برای تولید زغال توپی :

 • آسیاب
 • همزن
 • مخلوط کن و میکسر
 • غلطکهای پرس توپی :این دستگاه که میتوان اصلی ترین دستگاه تولید این نوع زغال از آن نام برد در هر ساعت یک تن زغال توپی تولید میکند .
 • خشک کن
همچنین ببینید:  زغال فشرده چیست ؟

زغال توپی یا فلافلی در ترکیبات مواد اولیه با زغال حبه ای تفاوتی ندارد و تفاوت آنها به شکل ظاهری برمیگردد که با قالبهای خاصی تهیه میشوند هر دونوع زغال از بهترین و پرسودترین انواع زغال هستند زیرا در مواد اولیه خود دور ریز ندارند و مرحله پختن توسط کوره در آنها حذف شده است . اندازه قالبهای این نوع زغال به نسبت بقیه انواع کوچکتر میباشد که همین نیز از نقاط قوت به حساب میاید برای اینکه در هنگام استفاده نیازی به شکستن یا خرد کردن ندارد.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان ابر زغال تماس بگیرید

۰۴۵-۳۳۲۶۲۷۴۸ / ۰۹۱۲۴۲۳۵۴۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.